Ticari avcılık yıl boyu yasak ama dinleyen yok...
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 23:21 Bu haber 252 kez okundu
 
Ticari avcılık yıl boyu yasak ama dinleyen yok...
Çok sayıda sahipsiz misina ağ kıyıya çıkarıldı, canlı balıklar baraj sularına yeniden iade edildi... ALTINAPA BARAJ GÖLÜNDE SAHUR VAKTİNE KADAR SÜREN YASA DIŞI AVLANMAYA KARŞI DENETİMLER
GÜNDEM Haberi
Ticari avcılık yıl boyu yasak ama dinleyen yok...

 
Ticari balık avcılığının yıl boyu yasak olduğu Beyşehir-Konya Karayolu üzerinde bulunan Altınapa Baraj Gölü’nde yasa dışı avlanmaya karşı denetimler gerçekleştirildi.
Konya Amatör Olta Balıkçıları, Kara Avcıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’ne (KAOBDER) iftar sonrasında yasa dışı balık avı için ağ atıldığı yönünde gelen ihbar üzerine çalışma başlatıldı.
Harekete geçen Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda görevli Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü Serdar Aydar ile KAOBDER yöneticilerinin de eşlik ettiği sahur vaktine kadar süren baraj gölünde denetim ve kontroller gerçekleştirdi.
Gölün su yüzeyinde ve derinliklerinde yapılan denetimlerde baraj gölünden çok miktarda sahipsiz balıkçı misina ağı tesbit edilerek kıyıya çıkarıldı.
Çalışmalar esnasında ağlara takılı ve canlı olarak görülen sazan, kadife ve turna cinsi canlı balıklar baraj gölü sularına yeniden iade edildi.
İstilacı tür olarak bilinen İsrail sazanı türlerine ekipler tarafından el konulurken, ele geçirilen misina ağlar da yakılarak imha edildi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ticari, avcılık, yıl, boyu, yasak, ama, dinleyen, yok...,
Yorumlar
Haber Yazılımı