HUĞLU AV TÜFEKLERİ KOOPERATİFİ FOTOĞRAF SANATINI DA DESTEKLİYOR
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 23:25 Bu haber 230 kez okundu
 
HUĞLU AV TÜFEKLERİ KOOPERATİFİ FOTOĞRAF SANATINI DA DESTEKLİYOR
HUĞLU AV TÜFEKLERİ KOOPERATİFİ FOTOĞRAF SANATINI DA DESTEKLİYOR
GÜNDEM Haberi
HUĞLU AV TÜFEKLERİ KOOPERATİFİ FOTOĞRAF SANATINI DA DESTEKLİYOR

 
Av tüfeği üretiminde Beyşehir’in bir dünya markası olan Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi, ürettiği yeni tasarım ürünlerle fotoğraf sanatını da destekliyor.
Beyşehir’den ABD başta olmak üzere dünyanın 55 farklı ülkesine av tüfeği gönderen Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi ihracattaki başarılarıyla adından söz ettirirken, yeni dönemde ise savunma sanayii alanında yerini almaya hazırlanıyor.
Başarı hikayeleriyle son zamanlarda adeta destan yazan Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi, ilçede yapılan sosyal ve sportif etkinliklere, sanatsal faaliyetlere de sponsor olarak önemli ölçüde destek ve katkı sağlıyor.
Dünya ya da Avrupa turuna çıkan ve yolu Beyşehir’den geçen yabancı bisikletlilere yemek ve konaklama desteği sağlayarak takdir toplayan Kooperatif, Beyşehir’in içerisinde olduğu birçok sosyal etkinlik, sanatsal faaliyet ve sportif aktivitelere sponsor desteği olmasıyla dikkat çekiyor.
Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin son destek ve katkısı da Beyşehirli Fotoğraf Sanatçısı Reha Bilir’in kuruculuğunu yaptığı Sille Sanat Sarayı oldu.
Fotoğraf sanatında Türkiye’nin ismini duyuran Sille Sanat Sarayı’na da destek veren Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi fotoğraf severler başta olmak üzere her kesimin takdirini kazanıyor.
BU TASARIMLAR HUĞLU’DA ÜRETİLİYOR
Sille Sanat Sarayı’nın organize ettiği yarışma ve etkinliklerde ödül olarak değerlendireceği ahşap fotoğraf makinesi tasarımları da Huğlu Mahallesi’nde üretiliyor.
Sille Sanat Sarayı Kurucusu Fotoğraf Sanatçısı Reha Bilir, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Naci Tanık ve yönetim kurulu üyelerine fotoğraf sanatına verdiği destek ve katkılardan ötürü teşekkür etti.
Bilir, “Sille Sanat Sarayı üyelerimiz adına kooperatif Başkanımız Naci Tanık ile Sille Sanat Sarayı ödül plaketlerinin üretim aşamasındaki özverili ve titiz çalışmalarından dolayı Huğlu Pusula Av Bayii Metin Yayla ile Ayhan Çekiç’e ve Güzel Makine çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.”ifadelerini kullandı.
Sille Sanat Sarayı Üyesi olan Huğlulu Fotoğraf Sanatçılarından Feray Bilir de, Kooperatif Başkanı Naci Tanık ile ödül plaketlerinin üretiminde emeği geçen isimleri ziyaret ederek Sille Sanat Sarayı anı madalyalarını verdi.
Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Naci Tanık ise, Beyşehir’in ve ülkenin tanıtımına katkı sağlayanlara her alanda desteklerini devam ettireceklerini belirterek, “Sille Sanat Sarayı üyelerine de başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: HUĞLU, AV, TÜFEKLERİ, KOOPERATİFİ, FOTOĞRAF, SANATINI, DA, DESTEKLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı