BEYŞEHİR YAĞMUR VE DOLUYA TESLİM
Haber
12 Haziran 2021 - Cumartesi 00:23 Bu haber 434 kez okundu
 
BEYŞEHİR YAĞMUR VE DOLUYA TESLİM
15 dakika süren yağış, ilçe merkezinde bu manzaralara yol açtı...
GÜNDEM Haberi
BEYŞEHİR YAĞMUR VE DOLUYA TESLİM

 
 
Beyşehir ilçesinde, yaklaşık 15 dakika etkili olan yağmur ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
Beyşehir’de sağanak yağmurla birlikte aniden inen nohut iriliğindeki dolu, şehrin ana caddelerinin bembeyaz bir görüntüye bürünmesine yol açtı.
Şehit İbrahim Bey Caddesi üzerindeki bazı dükkan ve işyerleri dolu yığınlarıyla doldu.
Dolu yığınlarından park halindeki araçlar hareket ettirilemedi. İşyeri sahipleri ise dükkanlarında ellerinde küreklerle uzun süre dolu temizliği mesaisi yaptı.
Dükkan önlerinde ve cadde kenarlarındaki dolu tanelerinin oluşturduğu yığınlar için seferber olan Beyşehir Belediyesine ait iş makineleri kepçelerle doldurdukları dolu yığınlarını kamyonlarla bölgeden uzaklaştırdı.
Bu arada, sağanak yağış nedeniyle bazı caddeler de adeta göle dönüştü.
Caddelerin göle döndüğü güzergahlardaki bazı işyeri ve evlerin depolarında da su baskınları oluştu. Ekipler, su baskını yaşanan mekanlarda vidanjörlerle tahliye çalışması yaptı.
Bu arada, sanayi sitesinde işyerleri önünde süpürülen dolu yığınları metrelerce yüksekliğe ulaşırken, sanayi çalışanları ise dolu yığınlarıyla kar topu oynadı.
Beyşehir’de sağanak yağış esnasında çok sayıda maddi hasarlı kaza da yaşandı. Göle dönen caddelerde ilerlemekte güçlük çeken ve yolda kalan araçların sürücülerinin yardımına çağrılan çekiciler ile tamirciler yetişmeye çalıştı.
Bu arada, yağmur ve dolunun vurduğu ilçe merkezinde Belediye tüm birimleriyle alarma geçerken, yardım isteyen vatandaşların yardımına koşmak için seferber oldu.
Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yaptığı yazılı açıklamasında, yaşanan yoğun yağış sonrası büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışan belediye ekiplerine teşekkür etti.
Bayındır, yaptığı açıklamada, “İlçemizin bazı noktalarında sağanak yağış nedeniyle meydana gelen su birikintilerini ilk andan itibaren sahaya inerek 20 dakikalık bir sürede kontrol altına aldık.
Ekiplerimiz yoğun yağış altında sel baskınlarının önüne geçmek için hep birlikte koordineli bir şekilde fedakârca çalıştılar. Belediyemizin vidanjörü ile su basan bodrum katlarını bu gece sabaha kadar sularını çektireceğiz. Şahsım ve ekiplerimiz bunun takibinde olacağız. Yağıştan dolayı mağdur olan hemşehrilerimin sabırlarından, özverili çalışmalarından ise belediye ekiplerimize can-ı gönülden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR, YAĞMUR, VE, DOLUYA, TESLİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı