BEYŞEHİR'İN KARAYOLLARINDA "ÇELİK BARİYER" MESAİSİ
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 23:26 Bu haber 257 kez okundu
 
BEYŞEHİR'İN KARAYOLLARINDA "ÇELİK BARİYER" MESAİSİ
Yenişarbademli Karayolu'nda trafik güvenliğinin daha üst noktalara çıkarılması amacıyla yürütülen oto korkuluk montaj çalışmalarında sona yaklaşıldı
GÜNDEM Haberi
BEYŞEHİR'İN KARAYOLLARINDA

 
 
Karayolları 36’ıncı Şube Şefliği tarafından Konya’nın Beyşehir İlçesi ile Isparta’nın Yenişarbademli ilçesinin bağlantısını sağlayan karayolunda başlatılan çelik bariyer montaj çalışmalarında sona gelindi.
GENİŞLETME VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARININ ARDINDAN TRAFİK GÜVENLİĞİ DE ARTIRILIYOR
56 kilometre mesafeye sahip her iki ilçeyi birbirine bağlayan karayolunun Yeşildağ-Kurucuova Mahalleleri arasındaki 23 kilometrelik bölümde geçtiğimiz yıllarda başlatılan genişletme ve iyileştirme çalışmaları tamamlanmıştı.
Oldukça keskin virajlara sahip güzergahta bir süredir yürütülen çalışmalarla ulaşım konforunun daha da artırılmasının ardından şimdi de Karayolları ekipleri tarafından özellikle Beyşehir Gölü’ne kıyısı olan kritik noktalarda yeni bir çalışma daha başlatıldı.
Trafik güvenliğinin daha üst noktalara çıkarılması amacıyla Yeşildağ-Kurucuova mahalleleri arasındaki güzergahta göl kıyısına yakın kritik kesimlerde çelik bariyer (oto korkuluk) montajına başlandı.
Bu kapsamda güzergahta şu ana kadar 4 bin metre uzunlugunda çelik bariyer montajı gerçekleştirilirken, son 200 metrelik bölümün de bitirilmesiyle çalışmalar sona erecek.
İSAKÖY RAMPASINDA DA OTO KORKULUK ÇALIŞMALARI
Bu arada, Karayolları 36’ıncı Şube Şefliği tarafından benzer bir çalışma da Beyşehir-Konya Karayolu’nun İsaköy Mahallesi kavşağı yakınında gerçekleştirildi.
Kavşak yaklaşımındaki sağlı sollu yüksek kot farkı ve eğimden dolayı trafik güvenliğinin daha da üst noktalara çıkarılması amacıyla çelik bariyer montajı çalışması yürütüldü.
Bu kapsamda bu kesimde de 650 metre uzunluğunda oto korkuluk montajı gerçekleştirildi.
YENİ ÇEVRE YOLUNDA DA PLANLANIYOR
Öte yandan, Beyşehir’de yapımında sona yaklaşılan yeni çevre yolunda da 3 bin 500 metre uzunluğunda çelik bariyer montajının planlandığı öğrenildi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR'İN, KARAYOLLARINDA, "ÇELİK, BARİYER", MESAİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı