BEYŞEHİR’DE YAZ KUR’AN KURSLARI 5 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR
Haber
02 Temmuz 2021 - Cuma 15:40 Bu haber 361 kez okundu
 
BEYŞEHİR’DE YAZ KUR’AN KURSLARI 5 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR
BEYŞEHİR’DE YAZ KUR’AN KURSLARI 5 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR
GÜNDEM Haberi
BEYŞEHİR’DE YAZ KUR’AN KURSLARI 5 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

 
Beyşehir ilçesinde, yaz kur’an kurslarının tüm cami ve Kur’an Kurslarında 5 Temmuz’da başlayarak 20 Ağustos tarihine kadar süreceği bildirildi.
Beyşehir İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, yaptığı açıklamada, 2021 yılı Yaz Kur’an Kursları’nda eğitim öğretimin tek dönem halinde 5 Temmuz-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında yüz yüze ve uzaktan çevrim içi olarak gerçekleştirileceğini belirtti.
Yaz Kur’an Kurslarına katılabilmek için başvuruların 21 Haziran’da başladığını hatırlatan Kükrek, 11 Temmuz’a kadar kayıt için müracaatların bizzat cami ve Kur’an Kurslarına ya da Diyanet İşleri Başkanlığı’nın www.diyanet.gov.tr adresli web sayfası üzerinden yapılabileceğini kaydetti.
Kükrek, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“4-9 yaş arası öğrencilerimiz başvurularını yüz yüze veya web sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek ve eğitimleri sadece yüz yüze yapılacaktır.
10-15 yaş arası öğrencilerimiz başvurularını yüz yüze veya web sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek ve eğitimleri tercihlerine göre yüz yüze veya çevrim içi yapılabilecektir.
16-22 yaş arası öğrencilerimiz ise başvurularını web sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek ve eğitimleri sadece çevrim içi yapılacaktır.
Ayrıca, kovid-19 önlemleri kapsamında dersler birkaç sınıfın bir araya gelmesi ile ortak bir şekilde yapılmayacak, derslerde oturma şekli, sıra düzeninde sosyal mesafe en az 1 metre olacak şekilde boşluk bırakarak çapraz oturma şekli yapılarak ve maske takılarak gerçekleştirilecektir.
2021 Yılı Yaz Kur’an Kurslarımızın tüm öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”
Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR’DE, YAZ, KUR’AN, KURSLARI, 5, TEMMUZ’DA, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı