BEYŞEHİR'DE "ÖNCE EĞİTİM, SONRA EVLİLİK" DÖNEMİ BAŞLADI
Haber
04 Haziran 2021 - Cuma 12:39 Bu haber 662 kez okundu
 
BEYŞEHİR'DE "ÖNCE EĞİTİM, SONRA EVLİLİK" DÖNEMİ BAŞLADI
Beyşehir ilçesinde, "önce eğitim, sonra evlilik" dönemi başladı.
GÜNDEM Haberi
BEYŞEHİR'DE

Beyşehir Kaymakamlığı, Beyşehir Belediyesi, Beyşehir Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü işbirliğinde başlatılan uygulama kapsamında dünyaevine girecek çiftlere evlilik öncesi danışma ve eğitimler veriliyor.
Beyşehir Sosyal Hizmetler Merkezi'ndeki sınıflarda yürütülen eğitim faaliyetlerinde,psikolojik danışmanlar, psikologlar ile Müftülükten gelen görevliler tarafından dünyaevine girecek çiftlere haftada bir saat eğitim veriliyor. Çiftlere, evlilikte iletişim, yaşam becerileri, aile hukuku ile evlilik ve sağlık konularında bilgiler aktarılıyor.
Eğitimlere katılan Gökhan Kökboyu, sosyal ve kültürel dokudaki aşınmalara karşı aile yapısının ve değerlerinin korunarak gelecek nesillere sağlıklı biçimde arttırılması hususunda yürütülen uygulamanın önemli bir çalışma olduğunu dile getirerek, “Beyşehir Belediyesi ve kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Evlilik öncesi bilgilendirme çok güzel bir hizmet olmuş. 2 kişi arasında saygı ve sevgi çerçevesinde mutlu bir evlilik olması açısından güzel bir adım.” ifadelerini kullandı.
Eğitime katılan Musa Saylık da, “Öncelikle kadına yönelik şiddeti engellemekle ve dinimizde aile için yapıyı daha iyi noktalara getirebilmek için böyle bir çalışma yapmışlar. Bu çalışma çok yerinde olmuş, çok faydalı özellikle kadına yönelik şiddet konusundaki çalışmalar inşallah devam eder.” diye konuştu.
Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR'DE, "ÖNCE, EĞİTİM,, SONRA, EVLİLİK", DÖNEMİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı