BEYŞEHİR'DE BİSİKLET FESTİVALİ google-site-verification=4S4NzL7K2uILJQxZmz4ftBC8oYx7HF2RNALekjLQ9ws
Haber
21 Ağustos 2021 - Cumartesi 12:58 Bu haber 789 kez okundu
 
BEYŞEHİR'DE BİSİKLET FESTİVALİ
Beyşehir ilçesinde, bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilecek Geleneksel Bisiklet Festivali'nde bisiklet sever sporcular, Beyşehir Gölü etrafında 165 kilometre boyunca pedal çevirecek.
SPOR Haberi
BEYŞEHİR'DE BİSİKLET FESTİVALİ

Beyşehir Belediyesi, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Beyşehir Bisiklet Topluluğu tarafından Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek iki gün süreli festival, bugün sabah saat 07.45'te bisikletçilerin festival alanından hareketi ile başlayacak.

Festivalin ilk gününde Beyşehir, Kıreli, Fele, Yassıbel, Karayaka, Çeltek, Armutlu, Gedikli güzergahında pedal çevirecek olan bisiklet severler, geceyi ise Kızıl Kilise kamp alanında çadırlarda konaklayarak geçirecek.

Pazar günü ise turun devamında kamp alanından hareket edecek olan bisiklet severler, Gölyaka, Gölkonak, Yenişarbademli, Kurucuova, Yeşildağ, Karaburun plajının ardından ilçe merkezine kadar pedal çevirerek etkinliği sonlandıracak.

Gölyaka Mındıras bölgesinde düzenlenecek fidan dikimi etkinliğine de katılacak olan bisiklet severlere katılım belgeleri festival alanında düzenlenecek törende verilecek.

Festivale bu yıl 30 ilden 180 sporcunun katılacağı belirtildi

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR'DE, BİSİKLET, FESTİVALİ,
Yorumlar
G-CQYMJW4WBQ
Haber Yazılımı