Suludere Mahallesi ile ilgili Hıfzıssıhha Kurulu kararı
Haber
30 Mart 2021 - Salı 21:34 Bu haber 524 kez okundu
 
Suludere Mahallesi ile ilgili Hıfzıssıhha Kurulu kararı
Çok yüksek riskli iller arasında yer alan Konya’da vaka artışının önüne henüz geçilebilmiş değil. Artışın devam ettiği Hüyük ilçesine bağlı Suludere Mahallesinde giriş ve çıkışlar jandarma kontrolünde sağlanmaya başlandı. Yüz yüze eğitime de ara verildi.
GÜNDEM Haberi
Suludere Mahallesi ile ilgili Hıfzıssıhha Kurulu kararı

Konya’nın Hüyük ilçesinde, 950 nüfusa sahip Suludere Mahallesi’nde koronavirüs vaka sayılarının son günlerde hızla artması üzerine, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yerleşim merkezine giriş ve çıkışlar jandarma tarafından kontrollü olarak sağlanmaya başladı.

JANDARMA ÖNLEM ALDI

Bu kapsamda, mahallenin giriş ve çıkış noktalarında beklemeye başlayan jandarma ekipleri, sürücüleri durdurarak kontrollü geçiş sağlıyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bu arada, mahallede yaklaşık 100 öğrencisi bulunan ilk ve ortaokul da vaka sayılarının hızla artması üzerine tekrar kapanırken, yüz yüze eğitime ara verilerek öğrenciler yeniden uzaktan eğitim almaya başladı. Öğrencilerin 14 gün boyunca uzaktan eğitim alacakları duyuruldu.

 

10 GÜN ÖNCESİNE KADAR SIFIR VAKA

Suludere Mahallesi Muhtarı Mustafa Erdoğan, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararı mahalle sakinlerine duyurdu. Erdoğan, 10 gün öncesine kadar sıfır vaka sayısı olan yerleşim merkezinde dışarıdan gelenlerin mahalle sakinleriyle teması sonucu vaka sayılarının kısa sürede arttığına dikkat çekerek, test sonuçları pozitif çıkanların ise ikamet ettikleri evlerinde izole edildiğini kaydetti. Erdoğan, mahalle halkına, “İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Suludere İlköğretim Okulumuzda bugünden itibaren 14 gün boyunca yüz yüze eğitim durdurularak uzaktan eğitim kararı verilmiştir. Tüm veli ve öğrencilerimize duyurulur. Suluderemiz karantinada değildir ama giriş ve çıkışlar kontrollü olacaktır. Biz riayet edelim, değilse işlerin yoğun zamanı komple karantina olabilir. Lütfen maske, mesafe, hijyen kurallarını uyalım. Suludere halkımız, lütfen şartları zorlamayalım. Vaka sayımız yüksek, biraz da biz yardımcı olalım. Süreç karantinaya doğru gidiyor mecburi. İşiniz yoksa lütfen dışarı çıkmayın, gerçekten sıkıntılı bir durum yaşıyoruz. Gelin karantinaya alınmadan bu vaka sayılarını hep birlikte azaltalım lütfen.” ifadeleriyle seslendi.

Dün de Güneysınır İlçesine bağlı Aydoğmuş Mahallesi, artan vaka sayısı nedeniyle karantinaya alınmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suludere, Mahallesi, ile, ilgili, Hıfzıssıhha, Kurulu, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı